Všichni řešíme to nejdůležitější, ano přesně jak jsme zmínili vzduch. Ten co pravidelně dýcháme, ten co naše tělo potřebuje. Co je ale jeho obsahem? Hlavní složkou vzduchu je dusík, kyslík – pouze 20%, neon, argon, oxid uhličitý, helium, krypton, xenon, a vodík.
Čistý vzduch
Někdo z nás si představuje čistý a čerstvý vzduch pouhým otevřením okna v místnosti, nebo také procházkou. Velmi jednoduše celou situaci můžeme kdykoliv a kdekoliv vyřešit. Na trhu jsou k dostání "ozónovače". Ti se právě zařazují mezi metodu čištění vzduchu. Jedná se především o zaměření na bakterie a plísně. Samotný ozon zlikviduje všelijaké zápachy – například cigaretový kouř, plísně, roztoče… Je také užitečným pomocníkem pro alergiky. Využití najde v bytě, v garáži, v kanceláři, dokonce i v autě, ale také v lednici. V poslední řadě působí desinfekčně také na textilní povrchy, jako třeba záclony, čalouněný nábytek, případně matrace a samotné postele.
Pořízení přístroje
Mnoho společností nabízí tyto ozónové generátory, ať už na internetových stránkách nebo v kamenných obchodech. Cena přístroje se pohybuje v různém rozmezí, především je daná samotným výkonem. Pokud nechceme do začátku vkládat příliš vysokou jednorázovou investici, která se ale opravdu vyplatí, tak za vyzkoušení stojí i samotné zapůjčení. Asi si říkáte, jaké jsou náklady pouhého půjčení? Cena je daná výměrou prostoru a za místnost se pohybuje zhruba od 1000,- Kč do 3000,-Kč. U některých společností je vyžadována od zákazníka vratná záloha. Přístroje jsou bezpečné, ale nedoporučují se používat při naší přítomnosti včetně zvířat, rostlin a květin. Samotný ozón je jedovatý a hrozí riziko onemocnění plic, poškození rohovek…
Ozónování jakéhokoliv prostoru se provádí v uzavřené místnosti. Po použití je nutné vyvětrání a následný ozón zaniká nebo se rychle rozkládá na kyslík. Poté máme kdekoliv příjemný vzduch, který je patrný pouhým nosem. Takto může vypadat počátek tvořícího zázemí se zdravím životním prostředím…